Deklaracja dostępności
Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy serwisu internetowego Biuletynu Informacji Publicznej jednostki.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- struktura nagłówków nie wszędzie jest poprawnie uporządkowana;
- fokus jest nieczytelny na niektórych elementach;
- niektóre elementy strony nie mają odpowiedniego kontrastu;
- mapa serwisu nie odzwierciedla tego jak zbudowana jest strona. W strukturze mapy serwisu znajduje się też wiele pustych folderów;
- przyciski zmiany rozmiaru czcionki oraz przycisk przełączania widoku o normalnym i wysokim kontraście nie działają dla podstrony „Wyszukiwaniezaawansowane";
- formularze na stronie nie są w pełni dostępne;
- występuje brak informacji o otwarciu linku w nowej karcie przeglądarki;
- niektóre dokumenty nie są dostępne cyfrowo.
Treści nieobjęte przepisami
- multimedia nadawane na żywo
- multimedia opublikowane przed dniem 23 września 2020 r.
- mapy
- treści, które nie zostały wytworzone przez Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie badania przeprowadzonego przez TK-MED Sp. z o. o.. Wyniki badania przedstawia Raport z audytu.
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Udogodnienia
- Strona posiada wersję kontrastową.
- Strona posiada możliwość zmiany rozmiaru tekstu.
- Obsługa strony możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach — mailowo osrodek@soa-katowice.pl lub telefonicznie 501 359 017.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Nazwa organu odwoławczego:
Dyrektor Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego w Katowicach
Adres organu odwoławczego: ul. Graniczna 29, 40-017 Katowice
Adres e-mail organu odwoławczego: osrodek@soa-katowice.pl
Telefon organu odwoławczego: 501 359 017
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach nie udostępnia aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego w Katowicach mieści się przy ul. Granicznej 29 w Katowicach, w budynku B na I piętrze. W siedzibie znajduje się sekretariat pełniący funkcje kancelaryjne.
Z uwagi na specyfikę działalności Ośrodka adopcyjnego wizyty klientów najczęściej umawiane są wcześniej (np. telefonicznie) na konkretny dzień i godzinę.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek posiada oznaczenia dróg ewakuacji.
Pomieszczenia Ośrodka oznaczone są tabliczkami informacyjnymi.
Wjazd lub dojście do siedziby Ośrodka adopcyjnego w budynku B od ul. Granicznej 29 w Katowicach
Aby dostać się do budynku B przechodzi się chodnikiem dla pieszych lub przejeżdża drogą wewnętrzną prowadzącą przez budynek A (pierwszy budynek od strony ul. Granicznej). Wjazd przez budynek A jest bez bramy wjazdowej lecz ma szlaban. Na budynku A oraz przed wejściem do budynku B znajduje się tablica urzędowa z nazwą Ośrodka. Tablica na budynku A zawiera strzałkę z kierunkowskazem, pokazującym gdzie znajduje się siedziba Ośrodka.
Oznakowany pojazd osoby niepełnosprawnej może skorzystać z parkingu wewnętrznego między budynkiem A i B (należącego do właściciela budynku). Do osoby niepełnosprawnej wychodzi portier z budynku A, otwiera szlaban i pomaga doprowadzić na wolne miejsce parkingowe samochód osoby niepełnosprawnej (parking wewnętrzny dysponuje jednym oznakowanym miejscem parkingowym dla osoby niepełnosprawnej).
Siedziba Ośrodka adopcyjnego w budynku B
Osoba niepełnosprawna, w tym na wózku, ma możliwość przejścia przez obszar kontroli budynku B – portiernię (znajdującą się na parterze), w godzinach pracy Ośrodka.
Budynek B umożliwia wjazd dla osób na wózkach (brak schodów zewnętrznych, drzwi zewnętrzne do budynku nie są zamykane). Osoba niepełnosprawna może dodatkowo skorzystać z pomocy portiera lub pracownika Ośrodka (po wykonaniu telefonu do Ośrodka).
W budynku B na parterze znajdują się dwie windy, którymi można dojechać przed wewnętrzne drzwi Ośrodka na I piętrze. Windy zawierają wskaźnik pokazujący piętra (piętrowskazywacz) oraz wydają sygnały dźwiękowe przy otwieraniu i zamykaniu drzwi.
Toalety dostępne dla klientów znajdują się na I piętrze tuż przy windzie po lewej stronie od wejścia do Ośrodka.
Na I piętro prowadzą też szerokie schody z poręczami (bez urządzeń technicznych ułatwiających ich pokonanie).
Drzwi do Ośrodka (zabezpieczone domofonem i kodem otwierającym zamek) otwiera pracownik zawiadomiony przez domofon. Domofon dostępny na wysokości osoby na wózku znajduje się na ścianie po prawej stronie drzwi wewnętrznych. Korytarz na I piętrze jest szeroki i do każdego pokoju Ośrodka można wjechać wózkiem. Przy drzwiach do pokoi znajdują się tabliczki informacyjne z nazwą komórki organizacyjnej Ośrodka i nazwiskami pracowników.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Ośrodek nie zapewnia dostępności tłumacza języka migowego w siedzibie oraz za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braille’a.